Sásdi Általános Iskola06 (72) 575-006

Hírek  ››  Hermann Eszter német nemzetiségi szavalóverseny

Január 25-én rendeztük meg a már hagyományosnak mondható német szavalóversenyt, ezzel emlékezünk meg szeretett tanító néninkre és kollégánkra, Eszter nénire. A tanulók már nagyon izgatottan várták, mivel sokat készültek a versmondó versenyre. Nagyon szép produkciókat láthattunk és hallhattunk. Évfolyamonként az első négy helyezett vehette át a Német Nemzetiségi Önkormányzat által felajánlott értékes díjakat. Természetesen, akinek nem sikerült helyezést elérnie, annak sem kellett búsulnia, mivel üres kézzel senki sem távozott. Külön köszönet Wascher Edina és Lehőcz-Bata Ágnes tanító néniknek, akik a gyerekeket felkészítették.
A következő tanulók értek el helyezéseket:
1. évfolyam: Zaal Emília, Czétényi Dóra, Szép Adrienn, Csillag Natália. 2. évfolyam: I. Almási Anna, Zima Patrik, II. Reseterics Péter, Szentmikklósi Fruzsina. 3. évfolyam: I. Hideg Péter, Turula Dominik, II. Váradi Blanka, III. Csomor Péter. 4. évfolyam: I. Benedek Elina, II. Kőműves Brigitta, III. Kerekes Márk, Szalai András.