Hírek  ››  Hermann Eszter német szavalóverseny

A gyerekek és azok szülei, volt tanárai –ma már kollégái-  mindig tisztelettel és szeretettel néztek fel rá, közülük néhányhoz egész közeli barátság kötötte.  Eszter nemcsak szaktudásával, de a gyerekek iránti rajongásával, kedvességével és mindenki felé irányuló szeretetteljes nyitottságával tudta magával ragadni tanítványait. Talán ebben volt a legkülönlegesebb! Ahogy minden egyes ember, tanítvány fölé oda tudott hajolni, őszinte, tiszta érdeklődéssel meghallgatta gondjait, örömeit, bánatait. Így minden találkozás Vele oly egyszerű, oly egyedi, oly emberi volt. Nemcsak tanított, hanem a pozitív emberi értékekre, kitartásra, céltudatosságra, jóságra, egymás szeretetére nevelt. Példa lehetett mindannyiunk számára!

Áldozatkészségének, szervezői tehetségének köszönhetően számos nemzetiségi program zajlott az iskolában:

Köszönjük, amit értünk tettél!  Szívünkbe vésted magad, sok szép emléket, értéket hagytál itt nekünk, melyek által „Örökre velünk maradsz, őrizzük kedves mosolyodat!”

Az idei verseny helyezettjei:

1. évfolyam

2. Horváth Kitti
  3. Sabján Fanni

Felkészítő tanár: Szabó László

Az értékes díjakat a Német Nemzetiségi Önkormányzat ajánlotta fel.

A szavalóversenyről készült képeket megtekinthetik itt.