Sásdi Általános Iskola06 (72) 575-006

Hírek  ››  Magyar Parasport Napja

A Paralimpia mottója: ,,a lélek mozgásban”.

Ha a lélek mozdul, a szándék, akarat, elszántság, céltudatosság és az érzelem feltör, a testet mozgásra, cselekvésre kényszeríti. Ahhoz, hogy a lélek mozduljon, megismerés, tapasztalás, megértés, befogadás, azonosulás szükséges.

Iskolánk is csatlakozott az első Magyar Parasport Napja eseménysorozathoz, melyet ,,Lélekmozgató” névre kereszteltek. 
Mindez egyrészt a testnevelés órák keretében valósul meg, ahol a gyerekek parasportokat próbálhatnak ki: csörgőlabda, vakfutás segítővel, célba dobás, akadályversenyek, ülőröplabda.
Másrészt egy rendkívüli osztályfőnöki óra keretében, ahol a diákok beszélgetnek az osztályfőnökeikkel a fogyatékosságról, a parasportokról, az elfogadásról, majd a „A lehetetlen határán” című, öt magyar paralimpiai bajnokot bemutató dokumentumfilmet nézhetik meg.

Az eseményen készült képeket ITT tudják megnézni.