Sásdi Általános Iskola06 (72) 575-006

Hírek  ››  Nemzeti összetartozás – Határtalanul

A Sásdi Általános Iskola és a Várdombi Általános Iskola 7. osztályos tanulói október végén közös erdélyi kiránduláson vettek részt. A program az Emberi Erőforrás Minisztérium által kiírt Határtalanul program - Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek - keretében valósult meg. Négy nap alatt tartalmas, színes programokon vehettek részt a diákok és az őket kísérő pedagógusok. Megnézték a Királyhágót, Nagyvárad és Kolozsvár nevezetességeit, bejárták Tordát, Marosvásárhelyt, voltak a parajdi sóbányában, a Medve-tónál és a korondi múzeumfaluban, végül meglátogatták a Bolyai család otthonát, a gyulafehérvári várat és az aradi várat és emlékművet.
A pályázatot záró projektnapot 2016. november 24-én tartották a felső tagozatosok számára. A gyerekek különböző helyszíneken megismerkedtek az erdélyi mondavilággal és népviselettel, székely népdalokat énekeltek, részt vettek egy táncházban, székelykaput rajzoltak. A rendhagyó nap végén Erdély történelméről, a meglátogatott városokról, és magáról a kirándulásról is meghallgattak néhány tanári és tanulói beszámolót.