Sásdi Általános Iskola06 (72) 575-006

Hírek  ››  Nemzetiségi est 2017. április 28.

Ebben a tanévben is megtartottuk a már hagyományosnak számító német nemzetiségi estünket. Az óvódások őszintén bátor éneklése és táncjátéka Hammerné Stepper Viktória és Tévich Adrienn munkáját dicsérik. Az első osztályosok a németet tanító kolléganőnk, Lehőcz-Bata Ágnes vezetésével adtak elő verseket és táncokat. A Nemzeti Tehetség Programok NTP-MKÖ-16-0056 ,, Tanzhaus rundherum” elnevezésű pályázatnak köszönhetően  a 2. és a 3. évfolyamos gyerekekből szerveződött tánccsoportunk eredeti nemzetiségi viseletben mutatta be a saját koreográfiával készült táncokat. A tánccsoport vezetője Wascher Edina. A felső tagozatosok előadását  Szabó László tanította be.   A tanulók műsora után a Deutsch Klub kórusát halhattuk. A program meglepetésvendége egy felnőtt tánccsoport bemutatója volt.

Köszönet mondunk mindenkinek, óvodai és iskolai felkészítő nevelőknek, technikai és kisegítő személyzetnek egyaránt, hogy színvonalas és zavartalan műsorral fogadhattuk a közönséget.