Sásdi Általános Iskola06 (72) 575-006

Hírek  ››  Zenei hírek

Március 26-án volt a bemutatója iskolánk indulójának. Egy pályázat keretében gyermekdalok írásával foglalkozó zeneszerzők vállalták, hogy tíz iskolában vezetnek zenei műhelyt. A mi iskolánkba Baksa Péter művész úr jött el. A foglalkozások célkitűzése egy jól énekelhető iskolai induló megírása volt. Az induló szövegét és dallamát teljes egészében a gyerekek találták ki. A szöveg az iskola számukra fontos eseményeit tartalmazza. A zeneszerző „csak” irányította a foglalkozásokat, és gitárjátékával segítette az éneklést. Az utolsó foglalkozás végén videofelvétel készült róla.  

 

Iskolánk kórusa március 27-én Pécsen, az „Éneklő Ifjúság” megyei kórusversenyen szerepelt. Az énekből nem emelt szintű, ún. normál általános iskolák kategóriájában a legjobb volt és Arany minősítést kapott. A kórust felkészítette és vezényelt Lakatos Judit. Zongorán közreműködött Tóth Gábor.